Grzejnik – różne rodzaje rozwiązań

Z funkcją ławeczki, w zabudowie szafki lub wanny, oferujący zarówno ciepło, jak i przyjemny chłód upalnym latem. Grzejnik, bo o niego się rozchodzi, już dawno przestał spełniać tylko funkcje praktyczne. Staje się z powodzeniem ozdobą każdego domu. Ma za zadanie zapewniać komfort termiczny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast brzydkich i wysłużonych żeberek, zachwycał estetyką i funkcjonalnością.

Grzejnik dekoracyjny – poziomy czy pionowy?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy grzejnik ma być poziomy czy też pionowy. Poziome konstrukcje są najbardziej popularne. Zwykle montowane na ścianach, płytowe choć nie tylko. Jeśli domownicy zechcą mieć ogrzewanie, które skryje się pod konstrukcją gitary, proszę bardzo! Niektórzy producenci pozwalają nawet na zaprojektowanie grzejnika wedle własnego pomysłu.

Jeszcze więcej możliwości stwarzają rozwiązania pionowe. Ich głównym atutem jest optyczne powiększenie przestrzeni. Poza tym realnie zyskuje się na oszczędności miejsca, grzejnik może być bowiem zamontowany w większej ilości miejsc, niż w przypadku konstrukcji poziomej. Najciekawsze rozwiązania to grzejniki, które montowane są naokoło konstrukcyjnych podpór. Filar przestaje razić w oczy, a do tego jest wreszcie ciepło. Wybór kolorów i dodatkowych elementów, w tym półek czy relingów, stwarza duże pole do popisu najbardziej wymagającym użytkownikom.

Łukowy, narożny, stojący

Idąc dalej w tym kierunku, spotykamy grzejniki łukowe. Są one specjalnie stworzone z myślą o ścianach łukowych. Pomieszczenia, które niegdyś wydawały się być trudne w zagospodarowaniu, a znalezienie miejsca na ogrzewanie bywało ogromnym wyzwaniem, dziś są bazą do urządzenia ciekawej przestrzeni.

W mieszkaniach czy pomieszczeniach, które nie grzeszą metrażem, dobrze sprawdzają się grzejniki narożne. Zajmują mniej miejsca. Wpisują się w różnorodne aranżacje. Ich dekoracyjny wygląd sprawia, że o taki wybór można pokusić się również w klasycznych pomieszczeniach.

Stojący grzejnik dekoracyjny, ze względu na montowanie do podłogi, może pełnić rolę ścianki działowej.

Ławeczka i barierka do schodów

Grzejniki stojące nie zawsze zachwycają swoją estetyką. Poza ścianką działową, mogą jednak przydać się do innych celów. Jeśli zostaną zaplanowane w taki sposób, by uzupełnić je o ławeczkę, będzie można na nich siadać, relaksować się, odpoczywać z książką w ręku… za każdym razem czując przyjemne ciepło. Zyskają na estetyce, która wzbudzi podziw gości.

Zabudowa wanny czy szafki kuchennej, to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Pojawia się jeszcze jedna propozycja, którą warto rozważyć, gdy w domu są schody. Tralki schodowej barierki, bardzo często drewniane, warto zamienić na grzejnik drabinkowy. Wizualnie taka konstrukcja jest uniwersalna i niezwykle ciekawie się prezentuje. Poza tym nie zostaje zabrany ani centymetr z domowej powierzchni. Ściany można wykorzystać na półki, obrazy, malunki – czegokolwiek dusza zapragnie!

Materiały na grzejniki

Dekoracyjne grzejniki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej produkuje się je ze stali, która nadaje wytrzymałości, poza tym taki grzejnik jest łatwy w montażu. Duży atut to równomierne oddawanie ciepła. Rzadziej stawia się na aluminium, które łatwiej ulega uszkodzeniom mechanicznym, montaż czyniąc trudnym. Jest to jednak dobre rozwiązanie do łazienek, ponieważ materiał ten radzi sobie z podwyższonym poziomem wilgotności.

Odporność na działanie wody charakteryzuje grzejniki bazujące na miedzi. Takie konstrukcje szybko się nagrzewają i chętnie są wykorzystywane do instalacji niskotemperaturowych.

Najdroższy, a zarazem najciekawszy wizualnie wybór, stanowią grzejniki szklane. Wyglądają wprost fantastycznie, ale są kruche i wymagają dużej mocy, jeśli mają ogrzewać spore powierzchnie. Wady z pewnością rekompensuje niezwykła forma, idealna do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych.

Dekoracyjnie i funkcjonalnie – każdy grzejnik ma szansę tak się prezentować w domowych wnętrzach. Dobierzmy ten, który odpowie na wymagania obiektu mieszkalnego oraz domowników.

Ocena
Continue Reading

Funkcjonalności grzejników, na które warto postawić

Grzejnik ma grzać! Jego zadaniem jest zapewnienie takiego ciepła, abyśmy nie musieli korzystać z dodatkowych źródeł grzewczych. Poza komfortem termicznym, liczymy również na oszczędności. Nowoczesne systemy grzewcze są w stanie to wszystko zaoferować. Dziś jednak skupiamy się nie na dostępnych produktach, ale ich dodatkowych funkcjonalnościach, dzięki którym uzyskuje się jeszcze lepsze walory użytkowe.

Funkcje podstawowe

Pośród podstawowych funkcji, nie obejdzie się bez termostatu. Dzięki niemu mamy szansę ustawić temperaturę w taki sposób, by odczuwać pożądane ciepło. Precyzyjne dopasowanie parametrów, płynna regulacja – to jest to, czego oczekuje każdy użytkownik. Jeśli całość zostaje wyświetlona na podświetlanym ekranie, tym lepiej! Jest nie tylko wygodnie, ale i bardzo estetycznie.

Nie ma ryzyka, że nie uda się dopasować poziomu temperatury do potrzeb domowników, ale i pomieszczenia, w którym przebywa się przez większość czasu. Zostaje ponadto zminimalizowane ryzyko przegrzania się grzejnika, co jest korzystne i dla urządzenia, i dla jego użytkowników.

Funkcje dodatkowe, ale coraz częściej powszechne

Nie chodzi o to, by grzejnik był wyposażony w nieograniczoną liczbę przycisków i funkcji. Jego użyteczność ma być maksymalnie wysoka, ale jednocześnie dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli prosty termostat, który pozwala na precyzyjne ustawianie temperatury, wystarcza domownikom, nie można się z tym kłócić. Przybliżamy jednak inne funkcje, które wpływają w dużej mierze na większe oszczędności i bardziej wydajne korzystanie z ciepła oraz ekonomiczniejszy pobór energii.

Funkcja otwartego okna – na czym polega? Jeśli w danym pomieszczeniu zostaje otwarte okno, grzejnik elektryczny przełącza się w tryb stand-by. Tym samym nie dochodzi do zwiększonej ucieczki ciepła, czyli mamy pierwsze oszczędności. W tę funkcję, ale i kolejną określaną mianem czujnika obecności, wyposażone są grzejniki dostępne w ofercie, jaką posiada sklep z ogrzewaniem econovli.pl. Druga z wymienionych, polega na sprawdzaniu, czy w pomieszczeniu przebywają domownicy. Jeśli nie, temperatura zostaje obniżona, aby nie ogrzewać zbędnie domowych powierzchni.

Tygodniowy programator – jeśli stawiamy na maksimum nowoczesności i oszczędności, ta funkcja to must have tego sezonu! Dostępne programy, w liczbie różnej w zależności od wybranych produktów, pozwalają ustawić parametry grzewcze na cały tydzień z góry. Korzystają na tym oczywiście domownicy, bo mogą liczyć na maksimum komfortu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt oszczędności, ponieważ dochodzi do minimalizacji zużycia ciepła i energii, przy zachowaniu warunków, jakie dla domowników są pożądane.

Ciekawą propozycją jest wyświetlanie zużycia energii. Intuicyjny wskaźnik odpowiada za nieustanną kontrolę poboru energii, dlatego użytkownicy są w stanie zauważyć oszczędności na rachunkach.

Wedle potrzeb i możliwości

Inwestycja w nowoczesne grzejniki, które oferują przynajmniej niektóre z opisanych funkcjonalności, to szereg korzyści. Przede wszystkim najważniejszy komfort, wreszcie ciepłe wnętrza, bez konieczności dogrzewania szczególnie w porze jesienno-zimowej. Poza tym wygoda użytkowania, programowania i brak konieczności pamiętania o manualnej zmianie poziomu temperatury w danym pomieszczeniu, gdy się otwiera okno lub w ogóle z nie korzysta z pokoju.

Wystarczy przyjrzeć się dostępnej ofercie. Porównać produkty i dopasować je do potrzeb wszystkich domowników, zwracając uwagę nie tylko na podstawowe parametry, ale i dodatkowe funkcje.

Ocena
Continue Reading

Czytanie bajek dzieciom – dlaczego warto?

Czytanie bajek dzieciom - dlaczego warto?

Czytanie bajek dzieciom  jest bardzo ważne z punktu widzenia ich rozwoju i zaspokajania potrzeb.  Wspólne spędzanie czasu na czytaniu zaspokaja potrzebę bliskości z rodzicem, daje poczucie bezpieczeństwa i wspomaga rozwój dziecka. Ogrom zalet, jaki z niego płynie trudno przecenić. W czasie wspólnego czytania nawiązują się trwałe, oparte na wzajemnym zrozumieniu relacje, które utrzymają się przez całe życie.

Ocena
Continue Reading