Włączniki sterowne pilotem – nie jesteś leniwy, tylko… wygodny!

Włączniki sterowane pilotem to nie żadna kosmiczna technologia, choć wciąż nowoczesne rozwiązanie. Fakt, że wolimy mieć możliwość włączenia lub wyłączenia światła bez wstawania z kanapy, nie stawia nas na miejscu osób leniwych. To zwykła wygoda. Większy komfort korzystania z domowych przestrzeni, ale i inne zalety, wobec których warto rozważyć takie rozwiązanie.

Włączniki sterowane pilotem – oszczędzamy

Siedząc na kanapie lub w fotelu, czytamy książkę. Kończymy kolejny rozdział, bo za chwilę zaczyna się program na żywo, który chcemy obejrzeć. Jednak nasze oczy są już mocno zmęczone, w tym od światła, które wpada wprost z sufitu. Przydałoby się zmniejszyć natężenie światła. Innym rozwiązaniem byłoby wyłączenie lampy głównej, a włączenie niewielkiej lampki, która stoi na komódce. Czy jednak mamy chęć zmieniać tak wygodną pozycję? Z pewnością nie. Światło więc zostaje, oczy męczą się dalej, a pobór prądu nie maleje.

Czy już widzimy, gdzie jest tu miejsce na oszczędności? Włączniki sterowane pilotem pozwalają na komfortową zmianę sposobu oświetlania domowych wnętrz. Nie ma już wymówki, że nie chce nam się wychylać spod ciepłej kołdry lub wstawać z bujanego fotela. Pod ręką mamy pilot i jednym przyciskiem zmieniamy natężenie światła, włączamy inną lampę, a przy tym tworzymy atmosferę sprzyjającą oglądaniu telewizji. I oczy mniej się męczą, i pobór energii elektrycznej jest mniejszy.

Wygoda zdecydowanie idzie w parze z oszczędzaniem, a takie połączenie jest dziś w cenie. Inwestycja we włączniki sterowane pilotem, to zatem świetne rozwiązanie.

Brak możliwości prowadzenia przewodów

W niektórych miejscach poprowadzenie przewodów do kolejnych lamp lub innych urządzeń nadających się do sterowania elektrycznego, jest trudne, a nawet niemożliwe. Z kolei tam, gdzie mamy szansę zmodyfikować dotychczasową instalację, może czekać nas konieczność rozkuwania ścian. Niszczenia drogich materiałów, które odpowiadały za luksusowy efekt aranżacyjny. Włączniki sterowane pilotem redukują takie ryzyko. Sterowanie radiowe bądź na wi-fi, daje o wiele większe możliwości, a do tego nie ruszamy pieczołowicie zaplanowanego niegdyś wystroju wnętrz.

Włączniki sterowane pilotem to dziś również akcesoria, które są bardzo estetyczne i z powodzeniem można je wpisać w aranżację każdego pomieszczenia. Zyski z wyboru takich produktów są więc oczywiste.

Inteligentny dom, dla miłośników urządzeń mobilnych

Włączniki sterowane pilotem pojawiają się głównie w domach inteligentnych. Jeśli ta opcja jeszcze nie spełnia oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników, mogą oni skorzystać ze specjalnych aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu możliwe jest sterowanie oświetleniem, nawet nie będąc w danym pomieszczeniu.

Zapominalscy skorzystają na opcji sterowania czasowego, a to znów przyczyni się do oszczędności. Jeśli wygodnie, estetycznie i funkcjonalnie to cechy, bez których nie wyobrażamy sobie swojego domu, postawmy na włączniki sterowane pilotem.

Ocena
Continue Reading

Włącznik ze ściemniaczem – dlaczego warto go zainstalować?

Dla oczu, oszczędności i klimatycznego wystroju. Te trzy zalety można mieć na wyciągnięcie ręki, stawiając na włącznik ze ściemniaczem. Działa w inny sposób niż klasyczny włącznik, odmienny może być również sposób sterowania, ale najważniejsze to funkcjonalność. Co sprawia, że warto przemyśleć montaż włącznika ze ściemniaczem?

Jak działa ściemniacz?

Ściemniacz to transformator. Pozwala na regulację, dzięki której dochodzi do zmiany natężenia światła od 0 do 100% całkowitej mocy, którą oferuje oświetlenie. W zależności od wybranego modelu, jest to propozycja także do wykorzystania w przypadku sterowania roletami, wentylacją czy ogrzewaniem.

Ściemniacze oferują różne parametry techniczne, stąd największe znaczenie ma, gdzie chcemy je zamontować oraz jakiego typu oświetlenie ma być z nimi zintegrowane. Nie bez znaczenia pozostaje moc lamp, dostępność lub brak uziemienia. Do tego dochodzi funkcjonalność, kolorystyka oraz sposób sterowania.

Zalety wyboru ściemniaczy

Przede wszystkim oszczędności. Gdy zmniejszamy natężenie oświetlenia, możemy liczyć na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Wystarczy 25% mniejsze natężenie światła, aby pobór prądu zmalał aż o 20%. W skali kilku miesięcy, a tym bardziej całego roku, różnice stają się widoczne przy płaceniu rachunków.

Moduły, które nadają się do zainstalowania i zastosowania ściemniacza, oferuje sklep elektryczny Gajwer.pl. Ich plusy nie kończą się na tak ważnych oszczędnościach. Wyobraźmy sobie, że oglądamy telewizję – nasze oczy się męczą, gdy zmagają się zarówno z niebieskim światłem ekranu, jak i dużym natężeniem oświetlenia. Zmieniając ten parametr, przyjemniej się ogląda telewizję, oczy nie odczuwają tak dużego zmęczenia. Chronimy wzrok.

Podobnie jest, gdy w nocy wstajemy do toalety. Lampy dające światło o maksymalnym natężeniu, po włączeniu powodują wybudzenie. Trudniej usnąć po powrocie z łazienki do łóżka, a oświetlenie nieprzyjemnie razi w oczy. Już niewielka zmiana natężenia światła rozwiązuje ten problem.

Włączniki ze ściemniaczem doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Maluchy nierzadko nie lubią zasypiania w całkowitych ciemnościach, ale przecież nie zaznają spokojnego snu, gdy w pokoju będzie włączona główna lampa. Ściemniacz daje szansę na pozostawienie uruchomionej lampki, ale gwarantującej jedynie subtelne, nierażące w oczy światło.

Nie możemy zapomnieć o atmosferze – w sypialni sprzyjającej zasypianiu, w salonie towarzyszącej wspólnym spotkaniom przy ulubionym filmie. W korytarzu, nie powodującej nadmiernego rozbudzania, gdy wędrujemy do łazienki. Natężenie światła ma w każdej z tych sytuacji ogromne znaczenie. Regulując je, zapewniamy i klimat w pomieszczeniu, jakiego oczekujemy, i pełen komfort korzystania z wybranych przestrzeni.

Funkcjonalność i estetyka

W parze z walorami praktycznymi muszą iść kwestie estetyczne. Ściemniacze bez problemu można dobrać pod względem wizualnym. Tym samym zyskujemy na dużej funkcjonalności. Co więcej, nie zaburzamy stworzonej aranżacji wnętrza, lecz uzupełniamy ją.

Ocena
Continue Reading

Mobilna wyspa kuchenna – elegancko i nowocześnie w moim domu

Mobilna wyspa kuchenna - elegancko i nowocześnie w moim domu

Wystrój kuchni warto zaplanować w taki sposób, by wnętrze było nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Mobilna wyspa kuchenna to jeden z pomysłów, który może w tym pomóc. Dzięki niej wprowadzimy do wnętrza nieco nowoczesności, z drugiej jednak strony mebel nie będzie stanowił elementu zabudowy kuchennej i w każdej chwili będzie można przestawić go w inne miejsce.

Mobilna wyspa kuchenna ma wiele zalet. Niektórzy inwestorzy cenią sobie takie rozwiązanie znacznie bardziej niż kuchenną wyspę montowaną na stałe. W tym drugim przypadku wyspa – podobnie jak większość szafek kuchennych – nie będzie posiadała kółek. O jakich zaletach możemy mówić w przypadku wyspy mobilnej?

Mobilna wyspa kuchenna jako przenośny stół

Przy kuchennej wyspie dość często decydujemy się na zaaranżowanie miejsc siedzących. Ustawione przy niej barowe stołki to doskonała okazja, by napić się kawy i porozmawiać z krzątającym się po kuchni gospodarzem. W niedużych pomieszczeniach wyspa może nawet zastępować stół i stanowić funkcjonalne miejsce do spożywania posiłków. Jeśli zadbamy o to, by była meblem mobilnym, będziemy mogli ustawić ją w dowolnym miejscu pomieszczenia i zmieniać jej położenie zależnie od potrzeb.

Alternatywa na niezdecydowanych

Mobilna wyspa kuchenna może się też okazać doskonałym pomysłem w przypadku osób, które preferują wnętrza otwarte. Ustawienie jej na granicy dwóch pomieszczeń – salonu i kuchni – da inwestorowi jasny obraz tego, jak będzie wyglądało wnętrze wyposażone w taki mebel. Pozwoli też sprawdzić, czy okaże się ono bardziej funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu, czy też ograniczenie przestrzeni przez stojącą pośrodku wyspę będzie zbyt uciążliwe.

Doskonały mebel do częstych zmian

Jeśli mamy do czynienia z inwestorem, który lubi częste zmiany, mobilna wyspa kuchenna będzie trafnym wyborem. Zabudowę kuchenną montowaną na stałe znacznie trudniej będzie usunąć, z kolei mobilną wyspę można przestawić w dowolne miejsce lub całkowicie ją z kuchni usunąć. Dzięki temu domownicy mogą wybrać dla niej najbardziej dogodne miejsce lub – jeśli nie przekonają się do takiego mebla – postawić w innym pomieszczeniu, zabezpieczyć na strychu albo sprzedać.

Jednolita stylistyka czy wyróżniający się akcent aranżacyjny

Mobilna wyspa kuchenna może zostać wykonana na zamówienie inwestora w taki sposób, by była spójna pod względem wzornictwa i zastosowanych materiałów z innymi meblami lub stanowić całkowicie niezależny i wyróżniający się na ich tle element wyposażenia. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje uzasadnienie i może doskonale wyglądać we wnętrzu.

Wyspa kuchenna i jej zalety

Niezależnie od tego, czy mówimy o wyspie mobilnej, czy takiej, która została wprowadzona do aranżacji w ramach stałej zabudowy mebli kuchennych, możemy dostrzec jej liczne zalety. Atutem, który bez wątpienia doceni większość inwestorów, jest dodatkowy blat roboczy. Pod nim z kolei znajdują się półki, czyli przestrzeń do przechowywania.

Na tym jednak zalety się nie kończą. Dzięki temu, że wyspę sytuuje się zwykle na granicy salonu i kuchni, oba pomieszczenia zostają wizualnie oddzielone. W ten sposób można wyraźne zaznaczyć strefy funkcjonalne.

Kuchnia to jedno z najintensywniej użytkowanych pomieszczeń. Sposób, w jaki zostanie zaaranżowana, istotnie wpływa zarówno na jej funkcjonalność, jak i wygląd. Właśnie ze względu na te cechy oraz zalety, których dostarcza nam mobilna wyspa kuchenna, warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiej wyspy do kuchennej aranżacji.

Ocena
Continue Reading

Nowoczesny osprzęt elektryczny podnosi funkcjonalność wnętrza

Nowoczesny osprzęt elektryczny podnosi funkcjonalność wnętrza

Planując aranżację wnętrza, zwracamy uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także funkcjonalność. Od tego zależy przecież komfort jego użytkowania i nasze zadowolenie. Kluczowe znacznie może mieć zastosowany we wnętrzu osprzęt. Nowoczesne włączniki światła podnoszą standard wykończenia mieszkania i stwarzają wiele możliwości.

Nowoczesne włączniki światła na tle tych klasycznych wyróżniają się przede wszystkim designem. Doskonale współgrają z wnętrzami w stylu nowoczesnym lub futurystycznym, ale mogą zagościć także w innych aranżacjach.

Nowoczesne włączniki na dotyk

Nowoczesne dotykowe włączniki to w rzeczywistości płaskie, szklane panele. Na ich eleganckiej, minimalistycznej powierzchni znajduje się niewielkie kółko. To właśnie za jego pomocą można sterować oświetleniem za pomocą dotyku. Panel jest bardzo czuły i wystarczy delikatne dotknięcie, by światło zostało włączone lub wyłączone.

Niektóre z takich szklanych paneli mogą być użytkowane w połączeniu z pilotem. To oznacza, że domownicy nie muszą nawet wstawać z kanapy, by włączyć lub wyłączyć oświetlenie. Sterowanie odbywa się wtedy zdalnie.

Włączniki światła z funkcją ściemniacza

Na stronie Gajwer.pl oprócz zwykłych włączników dotykowych dostępne są również modele, które dają możliwość regulacji stopnia natężenia światła. To alternatywa, którą docenia coraz więcej użytkowników. Sterując oświetleniem za pomocą ściemniacza, ustawimy światło o odpowiedniej jasności. Tę można zmieniać w zależności od okoliczności oraz aktualnych potrzeb użytkowników.

To doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń wielofunkcyjnych. Dzięki temu za pomocą jednej oprawy oświetleniowej stworzymy odpowiednie warunki do przyjmowania gości, sprzątania pomieszczenia oraz wieczornego relaksu przed telewizorem.

Zalety nowoczesnych włączników dotykowych

Warto zwrócić uwagę, że takie włączniki mają wiele atutów. Trudno ich nie docenić, wiedząc, że łączą w sobie doskonały design z trwałością i odpornością na uszkodzenia. To, co już na pierwszy rzut oka zwraca naszą uwagę, to doskonałe wzornictwo. Całkowicie płaski, przylegający do ściany szklany panel prezentuje się bardzo efektownie i elegancko. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest kruchy i delikatny. Jednak w rzeczywistości hartowane szkło, z którego jest produkowany, gwarantuje jego odporność na zarysowania oraz inne mechaniczne uszkodzenia.

Nie tylko do sterowania oświetleniem

Warto pamiętać, że szklane panele mogą mieć różne przeznaczenie. Oprócz tych, które służą do oświetlenia, znajdziemy też włączniki dotykowe przeznaczone do sterowania żaluzjami i roletami. Dzięki temu inwestor może zastosować w domu jeden typ włącznika do różnych celów i tym samym utrzymać we wnętrzu spójną stylistykę.

Bezpieczeństwo we wnętrzu

Doskonałe wzornictwo, trwałość i precyzyjne wykonanie to nie jedyne zalety takich włączników. Ogromnym atutem jest podświetlany w ciemności panel. Choć podświetlane jest tylko znajdujące się po jego środku przeznaczone do sterowania małe kółko, to i tak można tu mówić o dużym udogodnieniu.

Podświetlany włącznik ogranicza ryzyko niebezpiecznych wypadków. Po zmroku pozwala nam bez przeszkód zlokalizować panel i dotrzeć w odpowiednie miejsce. Z tego samego powodu inwestor uniknie zabrudzeń ściany wokół panelu. Do podświetlanego włącznika bezbłędnie trafimy ręką, nawet gdy dookoła będzie panować zupełna ciemność.

Jak widać, nowoczesne włączniki dotykowe mają wiele zalet. Przekonują tym do siebie coraz większą rzeszę użytkowników. Doskonale sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale także w wielu innych aranżacjach.

Ocena
Continue Reading

Opakowania na wino i właściwe przechowywanie

Opakowania na wino i właściwe przechowywanie

Przechowywanie trunków wymaga wiedzy, która pozwoli zachować ich walory smakowe. Szczególnie dotyczy to win. Dlatego, jeśli jesteś zapalonym winiarzem, powinieneś zainwestować w opakowania na wino. Dzięki nim butelki z ulubionym trunkiem będziesz mógł przechowywać przez wiele lat. Tu jednak uwaga – nie wszystkie wina nadają się do długiego przechowywania. Ich walory smakowe poprawiają się wraz z wiekiem do pewnego momentu, a później zaczynają tracić na wartości. Warto zatem wiedzieć, jakie wino można przechowywać i przez jak długi okres to robić.

Ocena
Continue Reading

Stylowa lampa na trójnogu

Stylowa lampa na trójnogu

Lampa podłogowa, która od dziesiątek lat wykazywała się tą samą formą, we współczesnych wnętrzach może od niej znacząco odbiegać. Dziś obok tradycyjnej lampy z abażurem i prostą nogą spotkamy też lampy na trójnogu. Obudowa oprawy może przybierać różne formy, które pozwalają na wpisanie ich w zróżnicowaną stylistykę wnętrz. Dzięki temu wśród lamp podłogowych na trójnogu spotkamy się z modelami w stylu industrialnym, klasycznym, skandynawskim oraz glamour.

Ocena
Continue Reading

Krzesła do gabinetu – funkcjonalność i wygoda

Krzesła do gabinetu - funkcjonalność i wygoda

Ktoś, kto mówi, że praca biurowa nie męczy, nie spędził chyba 8 godzin w pozycji siedzącej. Długie siedzenie nie tylko jest męczące, ale także obciążające dla organizmu. Krzesła do gabinetu lub biura warto wybierać z rozwagą, zwracając szczególną uwagę na ich ergonomię. To od nich będzie zależeć w dużej mierze samopoczucie oraz efektywność pracy.

Ocena
Continue Reading

Fotele nowoczesne do salonu – uszak na prowadzeniu

Fotele nowoczesne do salonu mogą nie tylko ciekawie się prezentować, ale i spełniać swoje funkcje praktyczne. Przecież o to chodzi w tej konstrukcji – by było wygodnie, przyjemnie, z atmosferą relaksu. Co jednak kryje się pod pojęciem nowoczesnych? To nie muszą być tylko i wyłącznie klasyki, minimalistyczne czy wręcz surowe konstrukcje. Rynek meblarski oferuje nam sporo propozycji, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Dziś przyglądamy się popularnym fotelom typu uszak.

Ocena
Continue Reading

Szafa sypialniana – wybieramy konstrukcję idealną

Szafa sypialniana to najlepsze rozwiązanie, jeśli w domu nie ma miejsca na oddzielną garderobę. Trzeba jednak dobrać ją umiejętnie bądź zlecić wykonanie pod wymiar. To o tyle ważne, że w małych sypialniach źle dobrana szafa, zaburzy proporcje pomieszczenia i sprawi, że jej użytkowanie wcale nie będzie komfortowym. Sprawdzamy, jaką szafę wybrać do sypialni, by skończyć z bieganiem za ubraniami.

Ocena
Continue Reading

Nowoczesne technologie oświetleniowe

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, jakie proponują w obecnych czasach producenci oświetlenia, dają całe spektrum możliwości. Nie tylko pod względem doboru projektów do aranżacji, ale i wykreowania klimatu wnętrza, w zależności od roli, jaką spełnia pomieszczenie. Stosunkowo szeroką gamę możliwości daje nam oświetlenie typu spot light. Uniwersalne, minimalistyczne, ale z ruchomym źródłem, które można dowolnie ukierunkować. Pobawmy się w profesjonalistów i samodzielnie wykreujmy domową przestrzeń.

Ocena
Continue Reading