Wystrój pokoju dla dziewczynki – na co zwracać uwagę?

Wystrój pokoju dla dziewczynki - na co zwracać uwagę

Aranżacja pokoju dziecka, choć zwykle uzależniana jest od płci pociechy, nie musi wcale wiązać się z niebieskimi ścianami dla chłopców i różowymi dla dziewcząt. Wystrój pokoju dla dziewczynki to dziś równie często błękity i szarości. Fakt, że jest to wnętrze przeznaczone dla młodej damy, poznamy zwykle po dodatkach i dekoracjach. Te mogą przybierać rozmaite formy. Nierzadko pojawiają się w postaci naklejek na ścianach albo wykonanych przy pomocy szablonów malowideł. 

Ocena
Continue Reading

Nowoczesne oświetlenie we wnętrzach naszych domów

Nowoczesne oświetlenie we wnętrzach naszych domów

Nowoczesne oświetlenie zdecydowanie różni się od tego, z którym mieliśmy do czynienia w minionych epokach. Z jednej strony mamy pełne przepychu lampy w stylu glamour, z drugiej skromne oświetlenie techniczne. Istnieje także szereg innych opraw. Lampy industrialne, klasyczne żyrandole oraz lampy spotlight. Przy takiej różnorodności wpasowanie oświetlenia we współczesne wnętrza, zaaranżowane w rozmaitych stylach nie powinno nastręczać specjalnych trudności.

Ocena
Continue Reading

Lampy wiszące – wnętrza urządzane po królewsku

Lampy wiszące wciąż królują na rynku oświetleniowym. Wybieramy je w pierwszej kolejności, bo są w stanie doskonale oświetlić duże przestrzenie. Poza tym różnorodność konstrukcji sprawia, że niezależnie od przyjętej aranżacji, można znaleźć projekt idealnie dopasowany do wnętrza. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się żyrandole, ale i lampy sufitowe z jednym źródłem światła bądź oferujące kilka punktów świetlnych. Przyglądamy się dostępnym propozycjom.

Ocena
Continue Reading

Aranżacja małego salonu. Trudne, ale możliwe

Aranżacja małego salonu. Trudne, ale możliwe

Nowoczesne trendy w architekturze wnętrz nakazują, by w mieszkaniu znalazł się salon lub inaczej pokój dzienny, w którym będzie można spędzać czas z rodziną. Aranżacja małego salonu może być  bardzo trudna. Przy odpowiedniej organizacji ograniczona przestrzeń może jednak połączyć strefę wypoczynkową z jadalnią i miejscem spotkań rodziny i znajomych.

Ocena
Continue Reading

Oświetlamy łazienkę bez dostępu do okna

Łazienka z oknem to marzenie chyba każdego mieszkańca w bloku. Jasna, przestronna, ze światłem naturalnym, dzięki któremu można swobodnie wykonywać czynności pielęgnacyjne, bez włączania światła sztucznego. Doskonały makijaż jest z kolei na wyciągnięcie pędzla do pudru. Nie ma ryzyka niepożądanego efektu maski, a ponadto oszczędzamy! Jak jednak poradzić sobie, gdy nasza łazienka pozbawiona została dostępu do okna?

Ocena
Continue Reading

O kinkietach z innej strony

Lampy ścienne doskonałe uzupełniają oświetlenie centralne. Z ich pomocą można w taki sposób zagospodarować ścianę, iż przestanie wydawać się pustą i nudną. Odpowiednio ukierunkowane światło kinkietów optycznie podwyższy lub obniży pomieszczenie. Nada mu lekkości bądź dopełni aranżacji, która ma być dynamiczną i temperamentną. Kinkiety spełniają zatem wiele funkcji i nie bez powodu wciąż goszczą w naszych wnętrzach. Poza tym idealnie nadają się do zadań specjalnych.

Ocena
Continue Reading

Beton artystyczny. Do czego go wykorzystać?

Beton artystyczny czy też częściej określany, jako architektoniczny, swoje miejsce znajduje coraz częściej we wnętrzach użytkowych. W domach i mieszkaniach. Jego właściwości, plastyczność oraz możliwości wyeksponowania, pozwalają na wykorzystanie go w formie bazy do rozmaitych konstrukcji. Nadto idealnie sprawdza się, jako oryginalna i unikalna dekoracja wnętrza. Zobaczmy, w jaki sposób można skorzystać z jego właściwości.

Ocena
Continue Reading