Atrakcje Rowów – plaże

Standard

Pięknie położone miejscowości nadmorskie, takie jak na przykład Rowy, cieszą się sporym powodzeniem wśród tych, którzy lubią spędzać urlop nad Bałtykiem. Polskie morze to nie tylko woda i piasek, ale przede wszystkim wspaniała przyroda, w tym  niezwykłe, wędrujące wydmy z piasku, na których można spotkać cenne i rzadkie gatunki roślin, np. mikołajka nadmorskiego. Na Wybrzeżu nie brak także podmokłych łąk, morenowych jeziorek i lasów, które pomagają dodatkowo oczyszczać powietrze bogate w jod.

Na gości czeka tu nowoczesna baza noclegowa (klik->http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rowy,0.html), która z roku na rok rozwija się coraz bardziej, przyciągając rzesze miłośników wypoczynku nad wodą. Ci, którzy w innych miejscowościach przyzwyczaili się do niewielkiej plaży, gęsto wypełnionej ludźmi zostaną przyjemnie zaskoczeni podczas pobytu w Rowach. Tutaj znajduje się kilka różnych plaż o odmiennej charakterystyce, na których można kąpać się pod okiem ratownika na strzeżonych kąpieliskach. Rzeka Łupawa rozdziela wybrzeże na dwie części, a oddalając się od ujścia, spacerowicz natknie się na tereny o innych walorach rekreacyjnych. Na wschód od kanału portowego znajduje się dość szeroki pas atrakcyjnej, piaszczystej plaży, na której pomieści się sporo wypoczywających na raz. Prowadzi tu z miasteczka jedno zejście nad wodę.

Dla miłośników kąpieli morskich wyznaczono tu strzeżone kąpielisko, w którym pod okiem ratownika można popływać lub poskakać przez fale. Z uwagi na dobry dostęp do morza, ten odcinek plaży cieszy się sporą popularnością wśród miłośników sportów wodnych. Można tu przepłynąć się między innymi na motorówce, nartach wodnych, czy na bananie.

Dalej w stronę Ustki, przy granicy Słowińskiego Parku Narodowego, leży plaża naturystyczna. Na zachód od Łupawy znajduje się plaża, na którą prowadzą aż cztery zejścia z miasta. Przy rzeczce znajdują się tu pojedyncze otoczaki, natomiast im dalej od kanału portowego, tym więcej kamieni. Tutaj także znajduje się strzeżone kąpielisko, a nad wodą wypoczywa mniej osób, niż na odcinku wschodnim. Plaże są tu dosyć wąskie, odgrodzone od Bałtyku pasmem lasu.

Dla tych, którzy chcą zarezerwować sobie nad polskim morzem noclegi, Rowy okażą się znakomitym miejscem na pobyt nad wodą. Tutaj można wypocząć na atrakcyjnych i zróżnicowanych plażach, otoczonych lasami i wydmami o sporych walorach krajobrazowych.

2 thoughts on “Atrakcje Rowów – plaże

  1. kokosowa wyspa

    Ja bardzo lubię ten fragment plaży na zachód od Łupawki, co prawda jest trochę więcej kamieni, ale i tak jest tak przepięknie i bardziej intymnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>