Ciekawe miejsca w Nałęczowie

Standard

Nałęczów jest pięknym i ciekawym miastem, położonym na obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość ma charakter uzdrowiskowy. Kuracjusze mogą korzystać tutaj nie tylko z zabiegów leczniczych, ale także ze SPA oraz kompleksu wodnego. Nałęczów jest fascynującym miejscem, w którym czeka na nas wiele atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj liczne, niezwykle cenne zabytki oraz obiekty rekreacyjne, kulturalne czy też przyrodnicze.

Co warto zobaczyć w tym wyjątkowym mieście?

Uzdrowisko Nałęczów zadba o nasze zdrowie, piękno, a także zapewni dużo relaksu. Leczniczy klimat oraz szeroka oferta zabiegów zadowolą nawet gości o wysokich wymaganiach. Kompleks uzdrowiskowy jest rozłożony w kilku ciekawych budynkach. Pobyt w Pawilonie Angielskim, Sanatorium „Książę Józef” czy też w Termach Pałacowych z pewnością będzie pełen wrażeń. Budowle są cudownie zaaranżowane. Każde miejsce jest inne i znajdziemy tutaj różne usługi oraz rozmaite atrakcje. Uzdrowisko wybudowano w 1878 roku. Pierwszy obiekt uzdrowiskowy stanowią obecne Stare Łazienki. Zakład kąpielowy jest najstarszym budynkiem kompleksu. Mieści się w samym centrum Parku Zdrojowego, tuż obok stawu. Stylowe Łazienki obecnie pełnią funkcję sanatorium. Warto zajrzeć do środka i zobaczyć ciekawe zdobienia, kolumienki oraz sztukaterie. Łazienki leżą w malowniczej okolicy, pełnej zieleni, klombów oraz mostków. Koniecznie zajrzyjmy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Ciekawym miejscem jest niewątpliwie „Nałęczowski Zwierzyniec”, czyli Mini ZOO. Jeśli planujemy wakacje z dziećmi w Nałęczowie, koniecznie odwiedźmy to miejsce. Dorośli z pewnością także będą zaciekawieni. Małe ZOO jest prowadzone z pasją. Właściciel opowie nam wiele ciekawostek na temat ssaków i ptaków, które zobaczymy.

Nałęczów to miasto, w którym znajdziemy wiele budynków w stylu willowym. Piękne obiekty można spotkać na każdym korku. Willa Różana w Nałęczowie jest jednym z bardziej charakterystycznych budynków. Pierwotna nazwa to Willa Nagórskich. Budynek powstał w stylu lubelskiego neogotyku. Obecnie mieści się tutaj hotel.

Jakie oferuje Nałęczów noclegi? Znajdziemy tutaj wiele hoteli oraz pensjonatów. Baza noclegowa jest szeroka i dobrze zorganizowana. Wiele miejsc noclegowych mieści się również w obiektach uzdrowiskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>