Co warto wiedzieć o Dźwirzynie?

Standard

Nawiązując do zabytków Dźwirzyna zachowało się tutaj wiele domów pochodzących jeszcze z okresu XIX i początków XX wieku, które były budowane w stylu bardzo charakterystycznym dla tego regionu. Są to głównie domy mieszkalne w obejściach nierolniczych, ale znajdzie się również kilka zabytkowych domów mających nieco inny charakter.

Na uwagę zasługuje między innymi dom mieszkalny/pensjonat usytuowany przy ul. Wyzwolenia 7. Zachowały się w nim ceglane ramki dookoła okien oraz zaznaczony gzyms pomiędzy kondygnacjami – są to jedne z bardziej charakterystycznych elementów dla budynków znajdujących się w tym regionie. W 1978 roku Dźwirzyno zyskało status miejscowości uzdrowiskowej. Natomiast przy głównej ulicy, wzdłuż której położona jest miejscowość rośnie szesnaście ponad 250 – letnich dębów szypułkowych, będących pomnikami przyrody. Resko Przymorskie jest obszarem turystycznie wykorzystywanym w sezonie letnim. Ciekawostką jest to, że dno jeziora położone jest poniżej poziomu morza. Dźwirzyno proponuje noclegi o zróżnicowanej cenie oraz jakości usług.

Zostając na dłużej warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Ośrodek Wczasowy Gród Piastów. Obiekt ten jest zlokalizowany w owej miejscowości przy ulicy Krasickiego. Ośrodek Wczasowy Gród Piastów posiada w swojej ofercie pokoje dwuosobowe oraz pokoje trzyosobowe, a także czteroosobowe pokoje typu studio. Warto wiedzieć, iż obiekt jest czynny od maja do września. Ponadto ośrodek oferuje śniadanie oraz obiadokolację. Innym obiektem, w którym można się zatrzymać jest Ośrodek Kolonijno – Wypoczynkowy Rejal. Jest on usytuowany w owej miejscowości przy ulicy Wczasowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>