Funkcjonalności grzejników, na które warto postawić

Grzejnik ma grzać! Jego zadaniem jest zapewnienie takiego ciepła, abyśmy nie musieli korzystać z dodatkowych źródeł grzewczych. Poza komfortem termicznym, liczymy również na oszczędności. Nowoczesne systemy grzewcze są w stanie to wszystko zaoferować. Dziś jednak skupiamy się nie na dostępnych produktach, ale ich dodatkowych funkcjonalnościach, dzięki którym uzyskuje się jeszcze lepsze walory użytkowe.

Funkcje podstawowe

Pośród podstawowych funkcji, nie obejdzie się bez termostatu. Dzięki niemu mamy szansę ustawić temperaturę w taki sposób, by odczuwać pożądane ciepło. Precyzyjne dopasowanie parametrów, płynna regulacja – to jest to, czego oczekuje każdy użytkownik. Jeśli całość zostaje wyświetlona na podświetlanym ekranie, tym lepiej! Jest nie tylko wygodnie, ale i bardzo estetycznie.

Nie ma ryzyka, że nie uda się dopasować poziomu temperatury do potrzeb domowników, ale i pomieszczenia, w którym przebywa się przez większość czasu. Zostaje ponadto zminimalizowane ryzyko przegrzania się grzejnika, co jest korzystne i dla urządzenia, i dla jego użytkowników.

Funkcje dodatkowe, ale coraz częściej powszechne

Nie chodzi o to, by grzejnik był wyposażony w nieograniczoną liczbę przycisków i funkcji. Jego użyteczność ma być maksymalnie wysoka, ale jednocześnie dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli prosty termostat, który pozwala na precyzyjne ustawianie temperatury, wystarcza domownikom, nie można się z tym kłócić. Przybliżamy jednak inne funkcje, które wpływają w dużej mierze na większe oszczędności i bardziej wydajne korzystanie z ciepła oraz ekonomiczniejszy pobór energii.

Funkcja otwartego okna – na czym polega? Jeśli w danym pomieszczeniu zostaje otwarte okno, grzejnik elektryczny przełącza się w tryb stand-by. Tym samym nie dochodzi do zwiększonej ucieczki ciepła, czyli mamy pierwsze oszczędności. W tę funkcję, ale i kolejną określaną mianem czujnika obecności, wyposażone są grzejniki dostępne w ofercie, jaką posiada sklep z ogrzewaniem econovli.pl. Druga z wymienionych, polega na sprawdzaniu, czy w pomieszczeniu przebywają domownicy. Jeśli nie, temperatura zostaje obniżona, aby nie ogrzewać zbędnie domowych powierzchni.

Tygodniowy programator – jeśli stawiamy na maksimum nowoczesności i oszczędności, ta funkcja to must have tego sezonu! Dostępne programy, w liczbie różnej w zależności od wybranych produktów, pozwalają ustawić parametry grzewcze na cały tydzień z góry. Korzystają na tym oczywiście domownicy, bo mogą liczyć na maksimum komfortu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt oszczędności, ponieważ dochodzi do minimalizacji zużycia ciepła i energii, przy zachowaniu warunków, jakie dla domowników są pożądane.

Ciekawą propozycją jest wyświetlanie zużycia energii. Intuicyjny wskaźnik odpowiada za nieustanną kontrolę poboru energii, dlatego użytkownicy są w stanie zauważyć oszczędności na rachunkach.

Wedle potrzeb i możliwości

Inwestycja w nowoczesne grzejniki, które oferują przynajmniej niektóre z opisanych funkcjonalności, to szereg korzyści. Przede wszystkim najważniejszy komfort, wreszcie ciepłe wnętrza, bez konieczności dogrzewania szczególnie w porze jesienno-zimowej. Poza tym wygoda użytkowania, programowania i brak konieczności pamiętania o manualnej zmianie poziomu temperatury w danym pomieszczeniu, gdy się otwiera okno lub w ogóle z nie korzysta z pokoju.

Wystarczy przyjrzeć się dostępnej ofercie. Porównać produkty i dopasować je do potrzeb wszystkich domowników, zwracając uwagę nie tylko na podstawowe parametry, ale i dodatkowe funkcje.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge