Korbielów – malowniczy kurort Beskidu Żywieckiego

Standard

Korbielów to niezwykle piękny górski kurort, położony u podnóży Pilska, w Beskidzie Wysokim. Województwo śląskie zachwyca nas swoim krajobrazem, zwłaszcza w okolicy granicy Słowackiej. Te rejony cieszą się dużą popularnością wśród turystów zwłaszcza w okresie zimowym, choć i wiosna oraz lato świetnie nadają się na podróż w tym kierunku. Osada niewielka i mająca zaledwie tysiąc mieszkańców posiada bardzo kameralny klimat, który sprzyja spokojnemu wypoczynkowi, połączonemu z aktywnością fizyczną.

Baza noclegowa w tym miejscu jest stosunkowo niedroga i wyróżnia się także wysokim standardem. Korbielów to komfortowy wypoczynek [więcej: Meteor] w pięknym miejscu, które umożliwia nam różnorodny sposób spędzenia czasu. Zaplecze gastronomiczne oferuje przyjemne karczmy i restauracje, specjalizujące się głównie w kuchni polskiej, z naciskiem na potrawy regionalne. Szczególnie warto w porze obiadowej wybrać się na ulice Szczyrboka, przy której znajduje się wiele wspaniałych barów i restauracji cieszących się uznaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Pobyt w tym miejscu przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy lubią spędzać swój urlop w aktywny sposób. Ośrodki narciarskie proponują wygodne wyciągi i zróżnicowany poziom trudności tras. Dodatkowym atutem jest wyciąg przygotowany specjalnie dla najmłodszych. Latem miejscowość zachęca do wybrania się na okalające kurort szlaki turystyczne. Tych jest tu aż pięć i każdy zaprowadzi nas w inne miejsce. Szczyt pobliskich gór, rezerwat przyrody z pięknym wodospadem czy choćby okoliczne miejscowości. To powód, dla którego warto zdecydować się na taką wędrówkę. Podczas niej natrafić możemy także na wyjątkowe zabytki. Tu warto podkreślić obecność Sanktuarium Matki Bożej Korbielowskiej. Architektura zabudowy miejskiej jest równie interesująca i nawiązuje do tradycji budownictwa w drewnie z XIX wieku.

Podczas pobytu powinniśmy wybrać się również do pobliskiego Żywca, gdzie możemy podziwiać piękny Pałac, ciekawy browar czy do Węgierskiej Górki, gdzie znajduje się fort nawiązujący swoją historią do czasów II wojny światowej. Korbielów to piękne i interesujące miejsce, które o każdej porze roku zapewnia nam cudowny sposób na spędzenie czasu. Okolice Beskidu Żywieckiego są najpiękniejszym miejscem na mapie Śląska, z którym zapoznanie się niesie wiele emocji, wiedzy i zadowolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>