Krótko o celofanie – wyjątkowym materiale w branży opakowaniowej

Krótko o celofanie - wyjątkowym materiale w branży opakowaniowej

Czy opakowanie może sprzedawać? Okazuje się, że jeśli cechuje się estetycznym i eleganckim wyglądem, to rzeczywiście tak. Wpływa to na atrakcyjność przedmiotu i  może przekładać się na ilość sprzedawanych produktów. Potencjał, jaki kryje się w efektownych opakowaniach, już dawno temu został dostrzeżony przez producentów i sprzedawców. Nie bez powodu ze sklepowych regałów kuszą nas eleganckie pudełka, torebki i celofanowa folia.

Opakowań, które stosowane są nie tyle w celu ochrony produktu przed uszkodzeniem, ile wyidealizowania jego wyglądu jest wiele. W tym jednak wpisie poświęcimy uwagę jednemu z nich, a mianowicie celofanowi.

Na tropie celofanu – atrakcyjnego opakowania o nienagannym wyglądzie

Czym wyróżnia się celofan, że to właśnie jemu poświęcony został ten wpis? Choć z pozoru jest to zwykła folia, jej właściwości sprawiają, że poprawia wygląd pakowanych wewnątrz przedmiotów. Zazwyczaj jest całkowicie przezroczysty, a przy poruszeniu charakterystycznie i głośno szeleści. Produkuje się go z folii polipropylenowej. Na tle innych folii wyróżnia się połyskiem i to właśnie ta jego cecha jest szczególnie ceniona przez producentów i sprzedawców. Zapakowane w celofan przedmioty wydają się mieć żywe barwy i ciekawszy wygląd. Dzięki temu stają się bardziej atrakcyjne dla potencjalnie kupujących.

Na użytek własny czy producentów i sprzedawców?

Celofan dostarczany przez hurtownię może być użytkowany zarówno na skalę przemysłową przez producentów różnych pamiątek, upominków i innych przedmiotów, jak i przez osoby fizyczne, które za jego pomocą przygotowują prezent dla bliskiej osoby. Wyjątkowy wygląd i właściwości celofanu sprawiają, że do pakowania wystarczy zaledwie on sam oraz ładna wstążka lub rafia, którą  zostanie zawiązane opakowanie. W niektórych przypadkach folia celofanowa może być też zgrzewana albo klejona.

Nie tylko przezroczysta folia

Warto pamiętać, że celofan, choć najczęściej jest całkowicie przezroczysty, to możliwe jest także jego barwienie oraz nanoszenie różnych wzorów. To znacznie poszerza możliwości jego zastosowania i pozwala dopasować opakowanie do różnych okazji. Przykładem są folie celofanowe przeznaczone na mikołajkowe prezenty dla najmłodszych albo okolicznościowe bukiety.

Zastosowanie celofanu w praktyce

Celofan jest opakowaniem szczególnie cenionym przez producentów oraz sprzedawców pamiątek i upominków. Bardzo często spotykamy zapakowane w niego okolicznościowe prezenty, które pojawiają się na sklepowych półkach w okresie Walentynek, Dnia Babci, Bożego Narodzenia oraz przy innych okazjach. Czasem jest to jakiś drobny gadżet, innym razem pamiątka chrztu a jeszcze kiedy indziej idealne na prezent łakocie. Oto bowiem okazuje się, że celofanową folię można bezpiecznie stosować także do pakowania żywności. Chętnie wykorzystują ten fakt cukiernie.

Celofan jest więc eleganckim opakowaniem o wielu przeznaczeniach. Docenili go już producenci oraz sprzedawcy, teraz czas, by został odkryty także przez osoby, które przygotowują upominki we własnym zakresie.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge