Łóżko do pokoju dziewczynki – niekoniecznie różowe

Każda mała dziewczynka marzy o tym, by być dorosłą. Założyć koronę miss, malować się kosmetykami mamy i ubierać szpilki. Nie oznacza to jednak, że przestrzeń dziecięca, jak i łóżko do pokoju dziewczynki, muszą być zawsze różowe i przesycone słodyczą. To kolor dominujący pośród wykonań dla dziewczynek, ale warto poszukać innych rozwiązań. Kształtów, wzorów i propozycji, które wpiszą się w dziewczęcy klimat, ale nie będą raziły po oczach różem, jaki małej królewnie przypadnie do gustu, ale wraz z wiekiem szybko się znudzi.

Łóżko do pokoju dziewczynki. Bezpieczne i stabilne

Najmłodszym łóżko służy nie tylko do snu, ale i do zabawy. Łóżko do pokoju dziewczynki, spełniając tak wiele funkcji, musi być zatem solidne. O trwałej konstrukcji, by gwarantować bezpieczeństwu czasu w nim spędzanego. Co zatem wybrać?

Doskonale sprawdzają się konstrukcje w całości wykonane z drewna. Pełne drewno posłuży przez długie lata użytkowania. Poza tym zniesie ciężar innych czynności niż spokojny sen. Dla najmłodszych dziewczynek można wybrać konstrukcje z dodatkowymi barierkami chroniącymi. Pod względem wizualnym tradycyjne łóżka drewniane są w stanie zadowolić najmłodsze, jak i starsze dziewczynki.

Unikatowy kształt łóżka jest w stanie odmienić każdą dziecięcą przestrzeń. Dla dziewczynek sprawdzą się łóżka w kształcie zamków, opatrzone zjeżdżalnią czy też drabinką. Oryginalne kształty powstają dzięki płycie wiórowej, która jest prosta w obróbce. Dno takich łóżek, wykonane często z drzewa sosnowego, jest bardzo wytrzymałe. Wybierając takie modele trzeba pamiętać, że mogą szybko się znudzić. Poza tym są o wiele droższe od tradycyjnych konstrukcji.

Zarówno przy jednej dziewczynce, jak i dwóch, można zdecydować się na piętrową konstrukcję. Dla jednego dziecka łóżko umieszczone na antresoli, z zastosowanymi pod spodem szafkami, szufladami czy biurkiem, stanie się połączeniem funkcjonalności z oryginalnym wydaniem. Dwie małe królewny można ułożyć do snu na typowym łóżku piętrowym. Tu stawiamy na konstrukcję solidną, wysokiej jakości, bez wystających elementów, o które można się zranić. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla dziewczynek w takim wieku, które nie wykorzystują łóżka do skakania i podczas snu „nie wędrują”.

Kolorystyka i elementy ozdobne

Wybór różu jest dość bezpiecznym. Pomimo, iż jest to mocno wyrazisty kolor, przyjął się, jako charakterystyczny dla tej grupy dzieci. O ile uroczy, różowy i słodki pokój dla najmłodszej dziewczynki sprawdzi się, o tyle dla tej, która ma już w pewien sposób sprecyzowane upodobania, może być złym rozwiązaniem. Doradcą, gdy brać pod uwagę kwestie wizualne, powinny być upodobania, rodzące się hobby i wybory, których dokonuje pomału dorastająca królewna.

Zadaniem rodziców zaś jest uwaga skierowana na solidną konstrukcję. Najwyższą jakość wykonania, jaka przekłada się na bezpieczeństwo. Łóżko do pokoju dziewczynki ma sprzyjać sennym marzeniom, ale przez długi czas posłuży również, jako pole do rozmaitych zabaw. Jego jakość i dopasowanie kolejno rozmiarem, to podstawa.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge