Mobilna wyspa kuchenna – elegancko i nowocześnie w moim domu

Mobilna wyspa kuchenna - elegancko i nowocześnie w moim domu

Wystrój kuchni warto zaplanować w taki sposób, by wnętrze było nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Mobilna wyspa kuchenna to jeden z pomysłów, który może w tym pomóc. Dzięki niej wprowadzimy do wnętrza nieco nowoczesności, z drugiej jednak strony mebel nie będzie stanowił elementu zabudowy kuchennej i w każdej chwili będzie można przestawić go w inne miejsce.

Mobilna wyspa kuchenna ma wiele zalet. Niektórzy inwestorzy cenią sobie takie rozwiązanie znacznie bardziej niż kuchenną wyspę montowaną na stałe. W tym drugim przypadku wyspa – podobnie jak większość szafek kuchennych – nie będzie posiadała kółek. O jakich zaletach możemy mówić w przypadku wyspy mobilnej?

Mobilna wyspa kuchenna jako przenośny stół

Przy kuchennej wyspie dość często decydujemy się na zaaranżowanie miejsc siedzących. Ustawione przy niej barowe stołki to doskonała okazja, by napić się kawy i porozmawiać z krzątającym się po kuchni gospodarzem. W niedużych pomieszczeniach wyspa może nawet zastępować stół i stanowić funkcjonalne miejsce do spożywania posiłków. Jeśli zadbamy o to, by była meblem mobilnym, będziemy mogli ustawić ją w dowolnym miejscu pomieszczenia i zmieniać jej położenie zależnie od potrzeb.

Alternatywa na niezdecydowanych

Mobilna wyspa kuchenna może się też okazać doskonałym pomysłem w przypadku osób, które preferują wnętrza otwarte. Ustawienie jej na granicy dwóch pomieszczeń – salonu i kuchni – da inwestorowi jasny obraz tego, jak będzie wyglądało wnętrze wyposażone w taki mebel. Pozwoli też sprawdzić, czy okaże się ono bardziej funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu, czy też ograniczenie przestrzeni przez stojącą pośrodku wyspę będzie zbyt uciążliwe.

Doskonały mebel do częstych zmian

Jeśli mamy do czynienia z inwestorem, który lubi częste zmiany, mobilna wyspa kuchenna będzie trafnym wyborem. Zabudowę kuchenną montowaną na stałe znacznie trudniej będzie usunąć, z kolei mobilną wyspę można przestawić w dowolne miejsce lub całkowicie ją z kuchni usunąć. Dzięki temu domownicy mogą wybrać dla niej najbardziej dogodne miejsce lub – jeśli nie przekonają się do takiego mebla – postawić w innym pomieszczeniu, zabezpieczyć na strychu albo sprzedać.

Jednolita stylistyka czy wyróżniający się akcent aranżacyjny

Mobilna wyspa kuchenna może zostać wykonana na zamówienie inwestora w taki sposób, by była spójna pod względem wzornictwa i zastosowanych materiałów z innymi meblami lub stanowić całkowicie niezależny i wyróżniający się na ich tle element wyposażenia. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje uzasadnienie i może doskonale wyglądać we wnętrzu.

Wyspa kuchenna i jej zalety

Niezależnie od tego, czy mówimy o wyspie mobilnej, czy takiej, która została wprowadzona do aranżacji w ramach stałej zabudowy mebli kuchennych, możemy dostrzec jej liczne zalety. Atutem, który bez wątpienia doceni większość inwestorów, jest dodatkowy blat roboczy. Pod nim z kolei znajdują się półki, czyli przestrzeń do przechowywania.

Na tym jednak zalety się nie kończą. Dzięki temu, że wyspę sytuuje się zwykle na granicy salonu i kuchni, oba pomieszczenia zostają wizualnie oddzielone. W ten sposób można wyraźne zaznaczyć strefy funkcjonalne.

Kuchnia to jedno z najintensywniej użytkowanych pomieszczeń. Sposób, w jaki zostanie zaaranżowana, istotnie wpływa zarówno na jej funkcjonalność, jak i wygląd. Właśnie ze względu na te cechy oraz zalety, których dostarcza nam mobilna wyspa kuchenna, warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiej wyspy do kuchennej aranżacji.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge