Najciekawsze atrakcje Międzybrodzia Żywieckiego

Standard

Śląsk to nie tylko przemysł wydobywczy węgla kamiennego. Województwo śląskie, chociaż nie jest z tym kojarzone – ma kilka ładnych miast jak Pszczyna, Cieszyn czy Bielsko-Biała, które zachwycają wiekowymi i wartościowymi zabytkami nienaruszonymi przez szkody górnicze. Na Śląsku mieści się też kilka miejscowości turystyczno-wypoczynkowych położonych z dala od zanieczyszczonych miast górnośląskiego okręgu przemysłowego (w skrócie GOP). Taką miejscowością zdecydowanie jest Międzybrodzie Żywieckie, położone w Beskidzie Małym, nieopodal Żywca. Miejscowość ta mieści bardzo dużą ilość ciekawych miejsc oraz atrakcji turystycznych zdecydowanie wartych odwiedzenia.

Ta wypoczynkowa wieś oraz jej okolice, oprócz dużych walorów turystycznych (góry, lasy, jeziora), posiada także szeroką infrastrukturę turystyczną, zapewniającą atrakcje przez cały okres pobytu. Jedną z wiodących atrakcji jest bezsprzecznie park linowy, w którym bawić mogą się turyści w każdym wieku. W parku jest kilka tras dla młodszych uczestników podróży, mających skończone 8 lat i dla tych trochę starszych. Jest też trasa dla najmłodszych, na którą dzieciaki mogą wejść mając 3 lata. Nad wszystkim czuwa instruktor i nie pozwala dzieciom na szaleństwa i niebezpieczne przepychanki. Bilet dla najmłodszych jest ważny cały dzień. Bilety dla starszych – są na konkretne trasy. Trasy dla starszych są ciekawe, łatwiejsze i trudniejsze, ze zjazdami i ciekawymi przeszkodami. Naprawdę warto tu spędzić godzinkę lub dwie.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest popularna góra Żar, na której to znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej. Na szczyt góry można dostać się kolejką terenową składającą się z dwóch tramwajów, jadących w przeciwległe strony. Sama kolejka, z której rozpościerają się piękne widoki, jest już nie lada atrakcją dla każdego wczasowicza, spędzającego swój urlop w Międzybrodziu Żywieckim.

Ta bogata w walory przyrodnicze i turystyczne miejscowość to jedno z lepszych miejsc w południowej Polsce, pozwalające na beztroski wypoczynek nad jeziorami zaporowymi u podnóża Beskidu. Zdecydowanie warto zatrzymać się w okolicach Żywca na trochę dłużej, szczególnie biorąc pod uwagę fakt dużej konkurencyjności, jeżeli chodzi o ceny noclegów ze względu na fakt bardzo dobrze rozwiniętej bazy noclegowej Międzybrodzia Żywieckiego, która co roku w sezonie mieści kilka tysięcy wczasowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>