Niezliczone atrakcje Mielna

Standard

Niezależnie od tego czy na co dzień jest się aktywnym fizycznie, czy preferuje się raczej statyczny wypoczynek warto przyjechać na wakacje do Mielna. Ta miejscowość położona niedaleko Koszalina poza dostępem do czystych plaż oferuje moc innych atrakcji – także dla aktywnych. W Mielnie nie może być mowy o nudzie. Każda nadmorska miejscowość może poszczycić się ładnymi plażami, jednakże te mieleńskie są wyjątkowo atrakcyjne, a to dlatego, że są nie tylko piaszczyste, ale także bardzo szerokie – w niektórych miejscach szerokość to 40 m. Ponadto można się tam kąpać na strzeżonych kąpieliskach, co sprawia, że zabawa w wodzie jest nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna. Oczywiście są one  główną, lecz nie jedyną atrakcją Mielna. Zaliczyć do nich można między innymi promenadę, której długość to aż 3 km, a ciągnie się ona do Unieścia, które powinny odwiedzić na przykład rodziny z dziećmi. To miejscowość, do której warto się wybrać między innymi ze względu na tamtejszą przystań rybacką, do której można iść nie tylko po to by z bliska przyjrzeć się pracy rybaków i ich kutrom, ale również dlatego że można tam kupić świeżutką, chwilę wcześniej złowioną rybę.

Osoby, które wolą same wędkować powinny wybrać się nad Jezioro Jamno znajdujące się w Mielnie, a oddzielone od Morza Bałtyckiego tylko mierzeją. To idealne miejsce do wędkowania, ale także dla tych, którzy chętnie korzystają z wodnych atrakcji takich jak pływanie pontonem czy wodnym rowerkiem. Mówiąc o Jeziorze Jamno warto wspomnieć, że w sezonie letnim można przepłynąć się wycieczkowym statkiem „Mila” – rejs trwa około 45 minut. Goszcząc w Mielnie nie można nie wybrać się na skwerek obok Urzędu Gminy, na którym stoi Pomnik Jelenia o naturalnych rozmiarach. To jedna z popularniejszych atrakcji turystycznych miejscowości, z którą chętnie robią sobie zdjęcia spędzający tam urlop wczasowicze. Godny uwagi jest również Pomnik Morsa, który powstał ponieważ Mielno jest miejscowością co roku odwiedzaną przez morsy – tysiące ludzi zażywających bardzo zimnej, morskiej kąpieli. Baza noclegowa Mielna [Mielno – http://meteor-turystyka.pl – noclegi] jest bardzo zróżnicowana. Zależnie od upodobań osób chcących tam przyjechać można zarezerwować miejsca w pensjonatach, domach letniskowych, ośrodkach wczasowych oraz w prywatnych kwaterach. W Mielnie noclegi można znaleźć już za 25 zł za jedną noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>