Ostrowo – oaza spokoju i ciszy

Standard

Polskie wybrzeże słucha potrzeb różnych ludzi, jednym daje topowe kurorty a drugim oazy cieszy i spokoju. W rzeczy samej nie każdy człowiek będzie zainteresowany spędzaniem swojego urlopu na tłumnych plażach w zgiełku i gwarze wytwarzanym przez rozradowanych wakacjami turystów. Są ludzie, którzy po dość stresującym okresie wywiązywania się z obowiązków zawodowych czy domowych, pragną przede wszystkim wejścia w stan głębokiej relaksacji.

Wieś Ostrowo była kiedyś częścią modnego miasta Władysławowo. Oderwanie się od miasta uratowało ją przed tłumem turystów, którzy bardzo chętnie wybierają właśnie Władysławowo za punkt docelowy swoich wakacji. Pozostanie wsią pozwoliło na zachowanie niezbyt licznej zabudowy. Nadmorskie łąki są wykorzystywane jako pastwiska dla krów i innych zwierząt hodowlanych. Od zabudowań do plaży trzeba pokonać malowniczą drogę o długości jednego kilometra. W szczycie sezonu plaża może mile zaskakiwać – nie ma ona cech typowych dla plaż w znanych kurortach. Jest prawie że pusta, ma ogromną przestrzeń i jest pozbawiona wszelakich plażowych atrakcji, co zadowala przybyszów spragnionych mocno indywidualnego kontaktu z potęgą Bałtyku. Pobyt na plaży co do zasady ogranicza się do plażowania, kąpieli morskich i długich spacerów po plaży – może się znudzić po kilku dniach pobytu, ale niekoniecznie, gdyż nie każdy człowiek będzie oczekiwać od swoich wakacji opcji zwiedzania okolicy. Okolica może być ciekawa do zobaczenia, zwłaszcza że w pobliżu jest Jastrzębia Góra z urokliwymi klifami i Karwia.

Ostrowska infrastruktura noclegowa może kojarzyć się ze spełnieniem marzeń o wakacyjnym luksusie za niewygórowaną cenę. Warunki pobytu są tu bardzo dobre a pensjonaty czy kwatery prywatne są świetnie wyposażone – turyści będąc oddaleni od cywilizacji mają możliwość stałego korzystania z jej dóbr. Wieś słynie ze swojej gościnności i po prostu lubi turystów. Co do wyżywienia to są do wyboru nieliczne bary, przygotowane na popularność dań z rybą bałtycką w roli głównej. Zawsze można zdecydować się na szykowanie posiłków we własnym zakresie, ale by w pełni zadowolić się dostępnością wszystkich ulubionych produktów czy składników warto udać się na większe zakupy do Władysławowa, ewentualnie wyskoczyć po nie do Karwi lub Jastrzębiej Góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>