Piękne Bieszczady

Standard

Bieszczady są niezwykłą krainą, która jest odwiedzana w sezonie przez całe rzesze turystów. Są miejscem, które obejmuje piękne rozłożyste połoniny – Caryńską i Wetlińską, także masywy Tarnica, Rozsypaniec, Harnaś i wiele innych. Bogactwo fauny i flory oraz wspaniałe widoki sprawiają, że każdy dzień spędzony tutaj wydaje się być magiczny i niezwykły. Na szlakach nie znajdziemy na szczęście tłumów, gdyż każdy, kto tutaj przyjeżdża ma do wyboru mnóstwo opcji. W zależności od sił, witalności, chęci i wieku każdy, kto odwiedzi te rejony nie musi martwić się o stosowną dla siebie drogę oraz noclegi w Bieszczadach.

Dwie Połoniny są jak księżniczki tych pięknych polskich gór. Ich rozłożystość, obszerność wcale nie przeszkadza, by poczuć się tutaj jak w domu. Bieszczady to jedyne takie góry w Polsce, które nie są skażone ingerencją człowieka, można tu poczuć powiew dzikości i świeżości wędrując bogatymi lasami i pięknymi polanami. W lasach znajdziemy wspaniałe, oddzielne życie. Bieszczadzki Park Narodowy od momentu jego utworzenia, pod ochronę wziął wszystkie gatunki zwierząt i roślin, które żyją w lasach jemu podległych. Znajdziemy tutaj piękne przylaszczki i zawilce, a na polanach cudowne krokusy. Leśne krzaki i drzewa porośnięte są dzikimi owocami, na przykład jagodami, żurawinami, malinami, jeżynami, natomiast runo leśne ze swoich bogactw może szczycić się wieloma odmianami grzybów. Zwierzęta także znalazły tu swój azyl. Nie jeden z turystów miał okazję szczególnie na wiosnę zobaczyć obudzonego z zimowego snu niedźwiedzia brunatnego czy borsuka. Nie brak tu także lisów, wilków, orłów, puchaczy czy borsuków.

Z miejscowości Wetlina można dojść czarnym szlakiem na Połoninę Wetlińską, na której znajduje się znana i lubiana Chatka Puchatka – niewielkie schronisko z niezbyt dużą bazą noclegową, małą knajpą oferującą proste dania do jedzenia, a także sklepik z napojami i przekąskami. Szczególnie szokuje tutaj wszystkich cena wody. Ale nie powinno to być nic szokującego, gdyż jest ona tutaj dostarczana przez osoby, które niosą ją na swoich barkach aż z miasta. Chatka Puchatka dawniej była za czasów wojny punktem obserwacyjnym i magazynem. Połonina Wetlińska jest dość łatwa w pokonaniu, spokojnie mogą się wybrać na nią małe dzieci. Najpierw droga prowadzi przez las i drogę gruntową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>