Plan zwiedzania Gliwic

Standard

Zwiedzając Śląsk nie można pominąć Gliwic. Jest to jedno z piękniejszych miast położonym w województwie śląskim. Koniecznie przed rozpoczęciem podróży należy zorientować się jakie miejsce są godne uwagi, żeby żadnego nie pominąć. Należy zatem stworzyć swego rodzaju plan, w którym poniżej przedstawimy jakie miejsca są warte polecenia i które są najczęściej odwiedzane przez turystów.

Pierwszym punktem naszej wycieczki jest piękny, średniowieczny rynek. Fenomenalne miejsce, gdzie znajduje się ogrom kamienic z krużgankami, tworzą one cały klimat tamtego miejsca. Jednym słowem jest to idealna przestrzeń na spędzenie fajnego, słonecznego dnia wraz z rodziną.

W kolejnym punkcie koniecznie powinna się znaleźć słynna gliwicka palmiarnia, która usytuowana jest w Parku Chopina. Jej powierzchnia osiąga 2000 metrów kwadratowych, a cała jest wypełniona wieloma rodzajami roślin w ilości ponad 5600 rodzajów. Bardzo miłe miejsce na spędzenie dnia podczas niezbyt ładnej pogody. Każdy tamtejszy zakątek przenosi nas do innej krainy i daje nam możliwość odczucia wielu wrażeń. Dodatkowym atutem jest tamtejsza restauracja, gdzie po zwiedzeniu ośrodka można się posilić lub napić pysznej kawy.

Dla osób, które liczą na chwilę relaksu polecamy świetny ośrodek o nazwie Progress-Bar, gdzie można skorzystać z siłowni oraz Spa. Jest to trafione miejsce dla osób lubiących aktywność fizyczną.

Spośród zabytków architektonicznych znajdujących się w Gliwicach bardzo interesującym miejscem jest tamtejsza wieża ciśnień, niestety obecnie nieużywana. Jej wysokość sięga 50 metrów, zwężona jest ku górze. Jej niesamowity neogotycki styl nawet do dziś bardzo się wyróżnia.

Oczywiście tworząc plan nie można zapomnieć o równie słynnej i atrakcyjnej radiostacji w Gliwicach. Fenomenalna budowla, która powstała w 1933 roku (należy podkreślić, że do dnia dzisiejszego jest używana), sięga 111 metrów.

Ważnym aspektem jest bardzo dobrze rozwinięta sieć tamtejszych miejsc do wypoczynku. Baza noclegowa oferuje pokoje w hotelach, pensjonatach, hostelach lub w kwaterach prywatnych (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gliwice,0.html). Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dostosowując szeroki wachlarz ofert do swoich potrzeb. Dla osób, które chcą poczuć ducha miasta, które nigdy nie śpi poleca się zarezerwować pokój w hotelu położonym w ścisłym centrum miasta, natomiast dla osób, które raczej stawiają na chwilę ciszy i spokoju także znajdzie się rozwiązanie, czyli ciche i przytulne pokoje w pensjonatach usytuowanych na obrzeżach Gliwic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>