Plastikowe meble ogrodowe – atuty, które warto rozważyć

Niedrogie, lekkie i kolorowe. To główne atuty, jakie posiadają plastikowe meble ogrodowe. Wciąż znajdują miejsce pośród naszych zielonych przestrzeni, ale nie tylko z tych powodów. Nie da się ukryć, że w pewnych aspektach mają przewagę nawet nad nowoczesnym technorattanem. Co sprawia, że chętnie na nie stawiamy?

Plastikowe meble ogrodowe – szeroka paleta kolorystyczna

Ogrody kojarzą się z barwnymi i pachnącymi roślinami. Chętnie wprowadzamy do nich urozmaicenie w postaci doniczek w rozmaitych odcieniach. Ozdób układanych pośród drzew i krzewów. Szukamy idealnej pergoli, podpórek do wysokich roślin oraz kształtnych i ciekawych obrzeży. Nic zatem dziwnego, że chętnie stawiamy na plastikowe meble ogrodowe. Choć to tworzywo sztuczne, wpisuje się w tego typu aranżacje. Oddaje charakter zarówno klasycznych, jak i minimalistycznych, ale współcześnie urządzonych zielonych przestrzeni. Ponadto takie meble są w stanie wkomponować się w naturalną przestrzeń, bo mogą być również łączone z innymi materiałami.

Zaleta widoczna na pierwszy rzut oka, to szeroka paleta kolorystyczna. Do tego dochodzi wybór tradycyjnych, ale i coraz ciekawszych, bardzo fantazyjnych kształtów. Oryginalną propozycją są transparentne plastikowe meble ogrodowe. Nadają nowego wymiaru ogrodowej przestrzeni. Wprowadzają powiew świeżości, a ich uniwersalność sprawia, że można całą gamę innych dodatków dobrać w ulubionych kolorach.

Lekkie i mobilne

Drewniane meble ogrodowe, ale i technorattanowe czy też wykonane z naturalnej plecionki rattanowej, pod względem estetyki są naprawdę wyjątkowe. Świetnie korelują z otoczeniem przyrody. Wpisują się w potrzeby przestrzeni naokoło domów klasycznych, nowoczesnych, a także o architekturze dawnych pałacyków czy willi. Ich minusem niestety jest spora waga. Trudno je przenosić. Drewnianych elementów wyposażenia nie będziemy mogli przestawiać w dowolnej chwili. Raczej staramy się znaleźć dla nich stałe miejsce, co nieco ogranicza pole manewru względem urządzania ogrodu.

Na tym polu ponownie na prowadzenie wysuwają się plastikowe meble ogrodowe. Są lekkie, łatwo je przenosić, ale i przechowywać. Z tego względu można z nich skorzystać nawet w domu, gdy podczas odwiedzin gości zabraknie tradycyjnych krzeseł. Po okazjonalnym przyjęciu wystarczy je wynieść z powrotem do ogrodu. To tworzywo sztuczne wbrew pozorom jest trwałe, jeśli stawiamy na produkty wysokiej jakości, od renomowanych producentów. Nie odbarwia się przy prawidłowym użytkowaniu oraz zabezpieczaniu poza sezonem.

Łatwe do utrzymania w czystości

Zabrudzenie plecionki rattanowej, wiklinowej lub drewnianych mebli, może oznaczać spore problemy z czyszczeniem. Usunięcie niektórych plam bywa czasochłonne. Wymaga specjalnych środków czyszczących, by uporać się z tłustymi pozostałościami po jedzeniu bądź też śladami po barwiących napojach. Niekiedy jest to w ogóle niemożliwe. Meble nie tracą na swojej funkcjonalności, ale niestety nie wyglądają już tak dobrze, jak w dniu zakupu.

W przypadku plastikowych mebli ogrodowych utrzymanie w czystości jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy płyn do mycia naczyń lub inny delikatny detergent, ciepła woda i zwilżona ściereczka. Meble są jak nowe! Ponadto nie musimy ich impregnować ani konserwować, aby zachowały swoje właściwości, czego nie można powiedzieć np. o meblach drewnianych.

Mamy przed sobą propozycję elementów wyposażenia zielonej przestrzeni, które nie są drogie, a ich lekkość i duża różnorodność estetyczna, wpisują się w nasze potrzeby. Plastikowe meble ogrodowe – my mówimy im zdecydowane tak!

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge