Popularne nadmorskie miejscowości – Władysławowo

Standard

Władysławowo jest nadmorskim miastem niezwykle popularnym wśród turystów. Uznanie zdobyło przede wszystkim dzięki doskonałemu położeniu – nad Zatoką Pucką, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. W miejscowości znajduje się aż pięć kąpielisk. Poza tym, miejscowość posiada bardzo rozwiniętą i różnorodną infrastrukturę turystyczną oraz bazę noclegową. Tutejsze pensjonaty oraz pokoje gościnne w sezonie przyjmują ogromną liczbę gości oraz zapewniają im wygodne noclegi (serwis meteor-turystyka.pl).

Władysławowo może pochwalić się również wspaniałym portem morskim. Jest to głównie port rybacki, ale posiada też przystań pasażerską oraz jachtową. W skład portu zalicza się również zachodni falochron, który zarazem spełnia funkcję molo. Warto wybrać się na spacer w tamte okolice, ponieważ oferują nam one niezrównane nadmorskie widoki.

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem jest bez wątpienia tutejszy Lunapark Sowiński. Możemy w nim skorzystać z gokartów lub też młyna widokowego. Wielką atrakcją będzie zapewne również możliwość przejechania się „ciuchcią” kursującą po szosie Władysławowo – Jastrzębia Góra.

Dzieciom na pewno spodoba się Ocean Park, w którym będą mogły zobaczyć modele większości ssaków morskich w naturalnych rozmiarach. Bez wątpienia najciekawsze jest znajdujące się tam odwzorowanie płetwala błękitnego, które mierzy aż 34 metry. Warto także wybrać się do Domu Rybaka, w którym obecnie mieści się Urząd Miasta. Poza tym będziemy tam mieli okazję do zobaczenia panoramy Władysławowa z tutejszej wieży widokowej. Na trzecim piętrze wieży znajduje się również Prywatne Muzeum Motyli, założone w 1999 roku przez prywatnego kolekcjonera.

Jeśli interesuje nas historia, powinniśmy odwiedzić dawną willę generała Hallera, w której obecnie prowadzone jest Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Centrum_Pami%C4%99ci_Genera%C5%82a_Hallera_i_B%C5%82%C4%99kitnej_Armii). Dla osób interesujących się przyrodą, na pewno ciekawym miejscem okaże się Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – które mieści się w byłej willi adiutanta generała. Oczywiście koniecznie powinniśmy odwiedzić sam Park Krajobrazowy. Możemy w nim podziwiać między innymi wszystkie typy wybrzeża charakterystyczne dla południowej części Morza Bałtyckiego. Warto również wybrać się do rezerwatu przyrody Słone Łąki, gdzie zaś znajdują się liczne rośliny dobrze znoszące zasolone podłoże – tak zwane halofity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>