Stylowa lampa na trójnogu

Stylowa lampa na trójnogu

Lampa podłogowa, która od dziesiątek lat wykazywała się tą samą formą, we współczesnych wnętrzach może od niej znacząco odbiegać. Dziś obok tradycyjnej lampy z abażurem i prostą nogą spotkamy też lampy na trójnogu. Obudowa oprawy może przybierać różne formy, które pozwalają na wpisanie ich w zróżnicowaną stylistykę wnętrz. Dzięki temu wśród lamp podłogowych na trójnogu spotkamy się z modelami w stylu industrialnym, klasycznym, skandynawskim oraz glamour.

Lampy podłogowe jeszcze chyba nigdy nie były tak zróżnicowane, jak dzisiaj. Różnorodność w designie zawdzięczają nowej formie, która pojawiła się wcale nie tak dawno temu. Mowa tu o trójnogu, który, choć w branży oświetleniowej jest stosunkowo młodym kształtem, szybko zjednał sobie grono zwolenników, i, jak się wydaje, na stałe wszedł do architektury wnętrz.

Dodatkowe funkcje

Trójnóg to, jak się okazuje, nie tylko oryginalny i niebanalny wygląd. To coś znacznie więcej. Dzięki niemu użytkownicy zyskują we wnętrzach dodatkową funkcję, o którą trudno było w przypadku klasycznych lamp podłogowych. Możliwość regulacji wysokości oprawy podnosi atrakcyjność lampy, poszerza możliwości aranżacyjne z jej udziałem oraz poprawia jej funkcjonalność. Takie perełki, jeśli chodzi o dodatkowe funkcje w przypadku nowoczesnych opraw oświetleniowych, zdarzają się jednak coraz częściej, a lampa na trójnogu nie jest przypadkiem odosobnionym. Odwiedzając sklep z oświetleniem, znajdziemy między innymi lampy wiszące z możliwością regulacji wysokości oraz kąta padania wiązki światła, a także ściemniacze, które umożliwiają zmianę natężenia światła.

Trójnóg, a na trójnogu…

Ustawione na trójnogu źródło światła najczęściej kojarzy nam się z lampą w stylu skandynawskim. Ta ma klosz przypominający abażur klasycznej lampy podłogowej. Choć jest bardzo prosty i skromny (pozbawiony jakichkolwiek ozdób), przywodzi na myśl lampy, które były nam znane kilka dekad temu. Ponieważ wnętrza skandynawskie są raczej skromne, minimalistyczne i chłodne, takie też powinny być wprowadzone do nich lampy. Przejawia się to zarówno w formie, jak i barwie lampy z trójnogiem. Najczęściej spotkamy się w tym przypadku z lampą w kolorze białym albo czarnym.

Nie tylko styl skandynawski

Jak się jednak okazuje, lampy na trójnogu doskonale wpisują się także w inne wnętrza. Przykładem są doskonale korespondujące ze stylem industrialnym chromowane oprawy, które bardziej od tradycyjnej lampy podłogowej przypominają reflektor na statku. We wnętrza loftów doskonale wpisuje się też inny rodzaj oryginalnej oprawy. Mowa tu o wyróżniającej się ciekawym wzornictwem lampie w kształcie dużego talerza, która wyglądem przypomina raczej antenę satelitarną. Być może mieliście też okazję zobaczyć lampy na trójnogu w stylu glamour? Bogate wzornictwo oprawy nie pozostawia w tym przypadku wątpliwości, z jakimi wnętrzami należy łączyć wspomnianą lampę.

Choć lampa na trójnogu pojawiła się w naszych wnętrzach stosunkowo niedawno, wydaje się, że zdążyła już wejść na stałe do kanonu opraw oświetleniowych. Świadczy o tym jej duża popularność, funkcjonalność i możliwość łączenia się z różnymi stylami architektury wnętrz.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge