Szafa sypialniana – wybieramy konstrukcję idealną

Szafa sypialniana to najlepsze rozwiązanie, jeśli w domu nie ma miejsca na oddzielną garderobę. Trzeba jednak dobrać ją umiejętnie bądź zlecić wykonanie pod wymiar. To o tyle ważne, że w małych sypialniach źle dobrana szafa, zaburzy proporcje pomieszczenia i sprawi, że jej użytkowanie wcale nie będzie komfortowym. Sprawdzamy, jaką szafę wybrać do sypialni, by skończyć z bieganiem za ubraniami.

Szafa sypialniana – wielofunkcyjny mebel

W szafie powinniśmy móc swobodnie zmieścić ubrania, choć nie tylko. Poza tym wygoda odnajdywania garderoby będzie zależna od tego, jak szafa zaprezentuje się w środku. Zewnętrzne fronty, kolory i zastosowane materiały to kwestie wizualne. Podział półek, ich szerokość i wysokość, drążki do zawieszania wieszaków z ubraniami, to już zupełnie inne kwestie.

Szafa sypialniana nierzadko obfituje w miejsce czy dodatkowe elementy, które pozwalają umocować drobne sprzęty AGD. Możemy w niej zmieścić pudełka na buty, walizki, plecaki i podłużne elementy. Mamy zatem do czynienia z meblem, który staje się wielofunkcyjnym.

Szafa pasująca do aranżacji i niewielkiego wnętrza

Pod uwagę musimy wziąć metraż sypialni, jej wysokość oraz szerokość ścian. Szafę najlepiej ustawiać na krótszych ścianach, by nie zaburzać proporcji. Poza tym powinna być dzielona pionowo, dzięki czemu mała sypialnia wyda się być nieco wyższą. Dobrze jest postawić na szafę wykonywaną pod wymiar, bo w ten sposób można dopasować wszystkie półki i elementy dodatkowe, do garderoby i innych rzeczy, które chcemy w niej przechować.

Dla oszczędności miejsca możemy postawić na przesuwne drzwi zamiast otwieranych. Jeśli dodatkowo będą opatrzone lustrem, nie przyjdzie nam szukać wolnego kąta na lustro stojące.

Poza standardowymi półkami czy drążkami na wieszaki z ubraniami wiszącymi, w szafie powinna znaleźć się jedna, większa półka na całej szerokości. Może być na samej górze, bo umieścimy w niej walizki bądź podłużne elementy, do których nie musimy sięgać każdego dnia.

Zalety szafy w sypialni

Rezygnacja z wielu szafek i szafeczek pozwala umieścić wszystko w jednym miejscu. Duża szafa, wieloczęściowa, sprawia, że nie musimy biegać z jednego kąta do drugiego, by znaleźć oddzielne elementy garderoby.

Szafa sypialniana pozwala uporządkować całe mieszkanie, bo wreszcie nasze ubrania mają swoje miejsce. Zmieścić w niej możemy także bieliznę, pościel, koce, poduszki, buty, torebki i inne dodatki. Wszystko zależy od tego, na jaką konstrukcję wewnętrzną postawimy.

Materiały służące do wykonania

Nie zapominajmy o tym, że szafa sypialniana ma nam posłużyć długi czas. Im będzie wyższa, szersza i zmagająca się z ciężarem wielu ubrań, dodatków, pościeli i innych rzeczy, tym musi być stabilniejsza i lepiej wykonana. Jakość zastosowanych materiałów jest zatem priorytetem. Nie warto oszczędzać na tych elementach, bo inaczej nasza sypialniana szafa szybko przestanie być użyteczną. Wykonanie, konstrukcja, rozmiary i dopasowanie do aranżacji – to dla nas priorytety.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge