Toruń – rozrywka przez cały rok

Standard

Toruń, miasto nad Wisłą, wyróżnia się średniowieczną starówką, a także wieloma ciekawymi zabytkami. Jednocześnie uznawane jest za jedno z najbardziej studenckich miast na całych Kujawach, a może nawet i w całej Polsce. Tutaj młodzi ludzie, którzy zdecydowali się na dalsze kształcenie, na pewno nie będą się nudzili. Jeśli jednak już dawno jesteś po studiach lub wybrałeś uczelnię w innym kierunku, to i tak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć udział w organizowanych w Toruniu cyklicznych wydarzeniach.

Tylko nie zapomnijmy o tym, by zarezerwować sobie noclegi, możemy to zrobić na przykład w serwisie http://meteor-turystyka.pl/noclegi,torun,0.html. Toruń jest dobrym miastem, gdy chcemy zostać nieco dłużej, ponieważ muzyczna lub kulturalna atmosfera może nam się udzielić na tyle, że będziemy chcieli z pewnością przedłużyć pobyt w tym wspaniałym mieście. Baza noclegowa z powodzeniem udostępni nam wiele propozycji miejsc, w których możemy z powodzeniem się zatrzymać.

W Toruniu na rozmaite wydarzenia kulturalne, jak i również muzyczne możemy natrafić przez cały rok. Tutaj naprawdę się dzieje wiele ciekawych rzeczy, jednak jeśli interesują nas przede wszystkim wydarzenia cykliczne, to warto wybrać się do Torunia już w marcu. Właśnie wtedy odbywają się Alternatywne Spotkania Teatralne "Klamra". W tym miesiącu możemy także trafić na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. W kwietniu pożywkę znajdą wszyscy Ci, którzy chcą wiedzieć, jak wszystko działa, a także mocno interesują się techniką. To właśnie z tego powodu możemy wspomnieć przede wszystkim o tym, że w Toruniu odbywa się ogólnopolski Festiwal Nauki i Sztuki. Na nim przybywają całe rodziny wraz z małymi dziećmi, które są bardzo ciekawe otaczającego je świata. Gdy tylko nadchodzi maj, to już wiemy, iż w każdy weekend, a często również w środku tygodnia będą odbywać się rozmaite wydarzenia, szczególnie muzyczne. Wśród nich wymienia się między innymi Festiwal Probaltica, czy też trwający aż do czerwca Świętojański Festiwal Organowy. Ponadto nie powinniśmy zapominać także o Święcie Muzyki, które przypada na czerwiec. W czasie wakacji odbywa się właśnie tutaj najpopularniejszy w Polsce Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Song of Songs Festival. Warto wybrać się także na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest, który kierowany jest przede wszystkim do osób, które zamiast komercji wolą kino niezależne. Jak widać, w każdym miesiącu grafik imprez jest mocno napięty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>