Wakacje nad polskim morzem? Pogorzelica

Standard

Polacy uwielbiają zagraniczne wojaże – bardzo chętnie każdego roku odwiedzają egzotyczne kurorty, twierdząc że mogą w nich zdecydowanie taniej spędzić wakacje. Niestety obecna sytuacja na świecie, w której co chwila słyszymy o zamach terrorystyczny, nie sprzyja tego typu wyjazdom. Oczywiście to nie jest tak, że w ogóle nie powinno podróżować się po świecie, jednakże niektóre modne turystyczne miejsca lepiej jest omijać. Polska okazała się jak najbardziej bezpiecznym krajem – zgodnie z przewidywaniami analityków zdołała przejąć sektor niezdecydowanych na konkretny cel wyjazdu klientów, a przy tym branża  skorzystała na medialnej promocji poszczególnych miejscowości.

Pogorzelica >> https://pl-pl.facebook.com/Pogorzelica/ to nadbałtyckie letnisko, które jest dedykowane turystom o kameralnych upodobaniach co do wypoczynku. Przeurocza plaża sprzyja relaksowi przy dźwiękach wydawanych przez fale Bałtyku, co pozwala nawet na bardzo mocne oderwanie się od problemów życia codziennego. Na plaży wyznaczone jest kąpielisko strzeżone, są także stoiska z napojami chłodzącymi. Nie ma tutaj szalonych animacji, dlatego też odgłos zabawy nie przeszkadza w odpoczywaniu. Turyści bardzo chętnie korzystają z kąpieli morskich – jest to ogromna przyjemność nie tylko dla dzieci ale i osób dorosłych. Plaża nie jest tutaj zatłoczona nawet w szczycie sezonu – może dlatego, że nazwa miejscowości mało komu kojarzy się z wakacjami nad morzem. W pobliżu znajduje się Jezioro Liwia Łuża, które jest wchodzi w skład rezerwatu ornitologicznego. Okolica jest prawdziwą ostoją dla ptaków. Wody jeziora goszczą ryby takie jak szczupaki i liny, a także leszcze i płocie. Noclegi w Pogorzelicy >> http://meteor-turystyka.pl/noclegi,pogorzelica,0.html to bardzo dobra propozycja dla rodzin, w których są małe dzieci. Rodzicom będzie zdecydowanie łatwiej dopilnować swoich pociech w kameralnej miejscowości – nie ma ryzyka, że ich dzieci przez nieuwagę zawieruszą się w tłumie turystów. Co warto zwiedzić w okolicy?

Miłośnicy tajemnic II wojny światowej mogą pojechać do oddalonego o szesnaście kilometrów Pobierowa – na krańcach ulicy Grunwaldzkiej znajdą będącą w ruinie willę Ewy Braun, życiowej partnerki, a w ostatnich chwilach życia także żony Adolfa Hitlera. Mówi się, że Hitler przyjeżdżał do tej willi pod osłoną nocy, ale prawda jest taka, że nigdy go tam nikt nie widział, chociaż nieruchomość była mocno pilnowana przez niemieckich żołnierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>