Wakacje w Opolu

Standard

Wakacje za pasem, a u ciebie wciąż brak sprecyzowanych planów na to gdzie wraz z rodziną pojedziecie na wakacyjny urlop? Jeżeli nie masz pomysłu na to gdzie spędzić najbliższe wakacje to zapraszamy do Opola.

Jest to miasto położone na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą. Charakteryzuje się licznymi zabytkami oraz doskonale rozwiniętą bazą turystyczną. Znajdziesz tu noclegi w pensjonatach o różnym standardzie. Jeżeli przede wszystkim zależy ci na niskich kosztach podróżowania, to możesz przespać się w schronisku turystycznym. W przypadku gdy priorytetem jest dla Ciebie komfort i wygoda, to bez trudu znajdziesz nocleg w jednym z ekskluzywnych hoteli. Im obiekt położony jest bliżej ścisłego centrum, tym więcej pieniędzy będziesz musiał zapłacić za pobyt w nim. Większość miejsc noclegowych proponuje całodzienne wyżywienie do noclegu. Jednak w przypadku gdy nie lubisz ograniczać się sztywnymi godzinami posiłków, to bez problemu możesz zrezygnować ze zorganizowanego jedzenia i żywić się na własną rękę.

W Opolu znajdziesz liczne restauracje w których bez trudu będziesz mógł zamówić smaczny posiłek. Im wcześniej zarezerwujesz miejsce do spania w Opolu, tym większą masz szansę na skorzystanie z rabatu lub promocji. Jeżeli nie wiesz gdzie szukać wolnych pokoi, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy, że w okienko wyszukiwania wpiszesz frazę “noclegi Opole” i wybierzesz jeden z zaprezentowanych obiektów noclegowych. Nie zapomnij o wpłacie zaliczki, w przeciwnym razie rezerwacja noclegu może ulec anulowaniu.

Co warto zobaczyć podczas urlopu spędzanego w tym mieście? Z całą pewnością warto wybrać się na długi spacer po starym mieście. Polecam też choć na chwilę wstąpić do XV Bazyliki Katedralnej Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to najwyższa budowla w mieście – wznosi się na wysokość 73 metrów. Znajduje się w niej obraz Matki Boskiej Opolskiej, który przed laty został tu sprowadzony z Piekar Śląskich. Ponadto warto w Opolu obejrzeć również Starą Synagogę, Wieżę Piastowską czy stary, Żydowski Cmentarz.

O każdej porze roku w Opolu odbywają się liczne imprezy, dzięki czemu z pewnością nie będziesz się nudził w mieście nawet podczas gorszej pogody nie sprzyjającej długim spacerom. O najciekawszych atrakcjach możesz poczytać na oficjalnej stronie internetowej miasta. Możesz również udać się do punktu informacji turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>