Włączniki sterowne pilotem – nie jesteś leniwy, tylko… wygodny!

Włączniki sterowane pilotem to nie żadna kosmiczna technologia, choć wciąż nowoczesne rozwiązanie. Fakt, że wolimy mieć możliwość włączenia lub wyłączenia światła bez wstawania z kanapy, nie stawia nas na miejscu osób leniwych. To zwykła wygoda. Większy komfort korzystania z domowych przestrzeni, ale i inne zalety, wobec których warto rozważyć takie rozwiązanie.

Włączniki sterowane pilotem – oszczędzamy

Siedząc na kanapie lub w fotelu, czytamy książkę. Kończymy kolejny rozdział, bo za chwilę zaczyna się program na żywo, który chcemy obejrzeć. Jednak nasze oczy są już mocno zmęczone, w tym od światła, które wpada wprost z sufitu. Przydałoby się zmniejszyć natężenie światła. Innym rozwiązaniem byłoby wyłączenie lampy głównej, a włączenie niewielkiej lampki, która stoi na komódce. Czy jednak mamy chęć zmieniać tak wygodną pozycję? Z pewnością nie. Światło więc zostaje, oczy męczą się dalej, a pobór prądu nie maleje.

Czy już widzimy, gdzie jest tu miejsce na oszczędności? Włączniki sterowane pilotem pozwalają na komfortową zmianę sposobu oświetlania domowych wnętrz. Nie ma już wymówki, że nie chce nam się wychylać spod ciepłej kołdry lub wstawać z bujanego fotela. Pod ręką mamy pilot i jednym przyciskiem zmieniamy natężenie światła, włączamy inną lampę, a przy tym tworzymy atmosferę sprzyjającą oglądaniu telewizji. I oczy mniej się męczą, i pobór energii elektrycznej jest mniejszy.

Wygoda zdecydowanie idzie w parze z oszczędzaniem, a takie połączenie jest dziś w cenie. Inwestycja we włączniki sterowane pilotem, to zatem świetne rozwiązanie.

Brak możliwości prowadzenia przewodów

W niektórych miejscach poprowadzenie przewodów do kolejnych lamp lub innych urządzeń nadających się do sterowania elektrycznego, jest trudne, a nawet niemożliwe. Z kolei tam, gdzie mamy szansę zmodyfikować dotychczasową instalację, może czekać nas konieczność rozkuwania ścian. Niszczenia drogich materiałów, które odpowiadały za luksusowy efekt aranżacyjny. Włączniki sterowane pilotem redukują takie ryzyko. Sterowanie radiowe bądź na wi-fi, daje o wiele większe możliwości, a do tego nie ruszamy pieczołowicie zaplanowanego niegdyś wystroju wnętrz.

Włączniki sterowane pilotem to dziś również akcesoria, które są bardzo estetyczne i z powodzeniem można je wpisać w aranżację każdego pomieszczenia. Zyski z wyboru takich produktów są więc oczywiste.

Inteligentny dom, dla miłośników urządzeń mobilnych

Włączniki sterowane pilotem pojawiają się głównie w domach inteligentnych. Jeśli ta opcja jeszcze nie spełnia oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników, mogą oni skorzystać ze specjalnych aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu możliwe jest sterowanie oświetleniem, nawet nie będąc w danym pomieszczeniu.

Zapominalscy skorzystają na opcji sterowania czasowego, a to znów przyczyni się do oszczędności. Jeśli wygodnie, estetycznie i funkcjonalnie to cechy, bez których nie wyobrażamy sobie swojego domu, postawmy na włączniki sterowane pilotem.

Ocena

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge